Ogrodowe baseny stelażowe

baseny stelażoweRozważając zakup basenu do ogrodu, mamy do wyboru dwie opcje. Są to mianowicie baseny rozporowe oraz stelażowe. Czym się one różnią pomiędzy sobą? Odpowiedź brzmi ? konstrukcją.

W basenach rozporowych odpowiedni kształt oraz napięcie ścianek jest zasługą napierającej na nie wody (działa tutaj tzw. siła rozporowa). Z kolei konstrukcja basenu stelażowego bazuje ? co sugeruje już zresztą sama nazwa ? na stelażu. Bardzo ważne jest zatem to, aby był on mocny i stabilny.

Zarówno w jedne, jak i w drugie rodzaje basenów ogrodowych można się zaopatrzyć u wielu sprzedawców, w tym także za pośrednictwem strony http://ogrodosfera.pl/baseny-stelazowe. oferta jest tu na tyle bogata i urozmaicona, że każdy znajdzie coś najbardziej odpowiedniego dla siebie (także i pod kątem cenowym). Wielkim plusem basenów stelażowych jest to, że mogą stać one na lekko nierównym podłożu. Za sprawą stelażu kształt basenu nie ulegnie wypaczeniu (do tego zaś może dojść w przypadku basenów rozporowych).

Wysokość stelaża przekłada się na wysokość basenu ? nie ma możliwości regulowania jej. W sytuacji, kiedy wybieramy większy i wyższy basen (przykładowo spośród tych, które są zaprezentowane na stronie http://ogrodosfera.pl/baseny-stelazowe) pomyślmy od razu o nabyciu drabinki, która ułatwi korzystanie z niego. Wielkość basenu dostosowujmy zarówno do liczby korzystających z niego osób oraz do ich wieku. Przeważnie w rachubę wchodzą modele rodzinne, gdyż basen w ogrodzie to przyjemność ni tylko dla najmłodszych domowników.

Dodaj komentarz