Ankieterzy w pracy

ankieterzy
Ankieterzy często postrzegani są jako ludzie, którzy chcą pozyskać szybko i skutecznie informacje, za które dostają wynagrodzenie ?per capita?. Nastawienie społeczeństwa do ankietera, tj. tego specyficznego zawodu niestety nie jest pozytywne.

Bycie ankieterem wymaga poświęcenia i wytrwałości. W tym artykule przyjrzymy się pracy ankieterów. I sprawdzimy, czy łatwo zostać ankieterem.

Zebraliśmy parę podpowiedzi, jak przekonać do siebie ankietowanego. Z rad mogą skorzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni ankieterzy.

Przede wszystkim nie używaj gotowych scenariuszy. Nie czytaj z kartki, ani nie ucz się na pamięć formułek grzecznościowych, które tylko odstraszają ankietowanych. Ankieterzy, chcąc wypełnić jak najwięcej ankiet, często popełniają błąd i traktują swoich informatorów taśmowo zapominając, że maja przed sobą żywego człowieka. Wymuszona życzliwość nigdy nie jest wystarczająco wiarygodna.

Nie próbuj przyśpieszać odpowiedzi, chyba, że pytanie jest związane z pierwszym skojarzeniem ankietowanego. Pozwól na namysł i odpowiedź zgodnie z prawda i przekonaniem ankietowanego. Atutem ankieterów jest wytrwałość. Dlatego, często firmy posługują się ankieterem.

Ankieterzy, którzy przeprowadzili w swoim życiu zawodowym setki, a nawet tysiące ankiet nie zdają sobie sprawy, że taka ankieta może być stresująca dla strony odpowiadającej.

Na koniec podziękuj za poświęcony czas. Ankietowany udzielił ci informacji, za które otrzymujesz zapłatę, doceń jego wysiłek oraz zapytaj, czy nie zna kogoś, kto równie chętnie udzieliłby Ci odpowiedzi. Odnoszący sukces ankieterzy, to ci, którzy pozostawiają po sobie dobre wrażenie. Chociaż z drugiej strony praca ankietera nie jest łatwa.

Dodaj komentarz