Mrówki w domu

Jednymi z dość problematycznych szkodników w naszych domach i ogrodach są mrówki.

O ile wytępienie mrówek z ogrodu jest w zasadzie praktycznie nie możliwe a przynajmniej naprawdę bardzo trudne i wymaga odpowiedniej dawki szczęścia o tyle jeżeli chodzi o wytępienie mrówek z domu to mamy spore szanse jeżeli tylko zastosujemy odpowiednie preparaty.

Mrówki w domu są bardzo irytujące ponieważ nikt nie lubi jeżeli musi dzielić swoją przestrzeń z jakimikolwiek mało przyjemnymi zwierzętami a dodatkowo zwykle mrówek jest bardzo dużo i trudno zabić nie używając chemii. Dlatego też specjaliści produkują preparaty zwalczające mrówki, które mogą być stosowane zarówno w domu jak i w ogrodzie.

Gdzie i jak stosować?

Oczywiście w przypadku stosowania ich w ogrodzie trzeba liczyć się z tym, że ich działanie będzie bardzo ograniczone ponieważ po prostu ogród jest duży i mrówki mają wiele miejsca, w którym mogą się ukryć. Natomiast jeżeli wybierzemy sprawdzony preparat i zastosujemy go w miejscach przez które mrówki dostają się do naszego domu to po prostu zagrodzimy im wejście tak jakby stawiając wirtualne ściany, które dla mrówek będą bardzo rzeczywiste. Jednym z najlepszych preparatów są preparaty firmy Fiskars, które mają naprawdę bardzo dużą skuteczność w rozwiązywaniu tego rodzaju problemów. Osobiście uważam, że jeżeli chcemy pozbyć się jakichkolwiek szkodników to nie ma co oszczędzać na chemii.

Szkodliwość tego rodzaju specyfików

Dla nas ludzi będzie ona tak samo szkodliwa niezależnie od tego jakiego producenta wybierzesz natomiast jeżeli chodzi o mrówki to im bardziej doświadczony producent tym zwykle ma on większe pole popisu jeżeli chodzi o jakość przygotowania produktu i w związku z tym zwykle jest on skuteczniejszy. Ja osobiście nie ryzykowałbym i nie oszczędzał na cenie natomiast brał tylko rozwiązania sprawdzone przez wiele lat.

Dodaj komentarz