Gdzie znajdziesz dobre studio nagrań?

studio nagrańKiedy chcemy zadbać o wyposażenie naszego studio nagrań warto pomyśleć o tym, jak będzie wyglądała pierwsza sesja nagraniowa.

Podstawą każdej sesji nagraniowej jest to, że powinny ją obsługiwać przynajmniej dwie osoby, w tym na stałe zatrudniony asystent.

Czy istnieje najlepsze studio muzyczne?

Kluczową rolę odgrywa plan sesji. Asystent dostaje taki plan na dzień wcześniej przed sesją. W planie sesji znajduje się spis instrumentów, ich rozmieszczenie, a także informacje o monitoringu. Do sesji warto się przygotować.

Na dzień przed jej rozpoczęciem należy przygotować mikrofon, czy takie sprzęty jak: statywy, słuchawki no i nie zapominajmy o pełnym okablowaniu, ponieważ jako profesjonalne studio nagraniowe powinieneś być jak najlepiej przygotowany. Należy sprawdzić dodatkowo tory sygnałowe. Niedopuszczalne jest to, aby zajmować się tym w obecności klienta w studio nagrań.

Klienci powinni posiadać możliwość przewiezienia sprzętu do studia nagrań na dzień przed sesją. Dzięki temu studio nagrań zostanie profesjonalnie przygotowane i będzie tylko czekało na sesję.

Studio nagraniowe a technika.

Każdy inżynier dźwięku, czy to będzie osoba zatrudniona przez studio nagraniowe, czy też przez klienta powinien wykonywać pracę w miłej i komfortowej atmosferze. Należy rozwijać swoją kreatywność i pomysłowość. Nie zapominajmy o takich rzeczach jak: ciastka, cukier, kawa czy herbata. W studio nagrań przyda się również lodówka. Studia nagraniowe rywalizują miedzy sobą i prześcigają się w wyposażeniu także pokoi socjalnych. Sesja nagraniowa jest pracochłonna i męcząca. Dlatego w trakcie sesji klienci na pewno odczują głód. Warto zapoznać się z menu ze wszystkich restauracji znajdujących się w okolicy.

Inne zadania studia nagrań.

To zadanie należy do asystenta, który powinien zebrać zamówienie od wszystkich osób pracujących w studio nagraniowym, a potem roznieść jedzenie. Najlepiej będzie, kiedy studio nagraniowe zapłaci za zamówienie, a potem doliczy sobie to do rachunku ostatecznego. W czasie sesji muzyk, jak i inżynierowie dźwięku powinni być skupieni na tym, co robią. Żaden drobiazg nie może ich wyprowadzić z równowagi, ponieważ sesja wtedy zaczyna się przedłużać, a przy tym towarzyszą nam nerwy.

Jeżeli zadbamy o te może drobne, ale niezwykle ważne czynniki to każda sesja nagraniowa będzie przebiegała sprawnie i nadzwyczaj profesjonalnie, a dobra opinia na temat studia nagrań pójdzie szybko w świat, przynosząc nam kolejnych klientów. Studia nagraniowe bardzo dbają o swoją opinię, wiedzą, że dobra opinia to klienci i pieniądze.