Jak zostać hostessą?

hostessyKażda praca ma swoje plusy i minusy. Lepiej oczywiście, aby była przewaga tych pierwszych. Wtedy można powiedzieć, że mimo tego a tego praca daje mi to a to.

Hostessy wiedzą to najlepiej. Zajęcie to może przynieść dużo satysfakcji, ale jest ona okupiona wieloma wyrzeczeniami.

Jakie są wymagania co do hostess?

Może na początek o tym, jakie są formalne wymagania dla kandydatek na hostessy. Minimalny wiek, aby móc promować produkty jako hostessa to 16 lat, posiadanie książeczki sanepidu i?to wszystko. Reszta zależy od wyglądu hostessy, otwartości, komunikatywności, dyspozycyjności i ewentualnie posiadanego doświadczenia. To są podstawowe wymagania dla hostess. Bycie hostessą jednak bywa trudne.

Spowodowane jest ot tym, ze wiele aspektów tej pracy może być dla tych nieprzygotowanych na nie wręcz uciążliwe. Na pierwszym miejscu nieformalnego rankingu uciążliwych aspektów jest ból nóg.

Do czego zobowiązuje praca hostessy?

Bycie hostessą wiąże się z wielogodzinnym staniem przy tzw. standach i promowanie artykułów, głownie spożywczych. Nie widziałam jeszcze hostessy, która by siedziała w pracy. Czy są to targi, czy pokazy, czy promocja w supermarkecie praca odbywa się na stojąco, czasem przy wielkich lodówkach, które skutecznie mogą przeziębić nawet najbardziej odpornego człowieka.

Czego jeszcze nie lubi hostessa?

Kolejną zmorą hostess są trudni, uciążliwi klienci, którzy traktują hostessy jako reprezentanta firmy i wylewają wszystkie żale dotyczące produktu. Na trzecim miejscu uplasowali się niemili, nazbyt wymagający i restrykcyjni koordynatorzy hostess. Często koordynatorzy wymagają niemożliwego, śrubują wymagane wyniki do granic możliwości i skutecznie demotywują dziewczyny. Taka hostessa przestaje mieć ochotę się starać, jeżeli za każdym razem coś jest nie tak. Ważną sprawą jest także systematyczne wypłacanie przez agencje wynagrodzenia za wykonane zadania.

Zdawać by się mogło, że bycie hostessą ma same wady. Nie ukrywam, że jest ich wiele, ale wynagrodzone jest to satysfakcją płynącą z pracy, wraz ze zbieraniem doświadczenia coraz lepszymi zleceniami i otwierającymi się nowymi możliwościami.