Ścieżka kariery hostessy

hostessyProfesja hostessy wydaje się być prostym i niewymagającym wysiłku zajęciem. Niektórym wydaje się, że wystarczy ładnie wyglądać, mieć trochę wolnego czasu i bardzo szybki i łatwy sposób można dorobić sobie niezłe pieniądze do kieszonkowego pracując jako hostessa.

Nic bardziej złudnego. W tym artykule zajmiemy się hostessami i karierą hostess.

Jak rozpoczynają hostessy?

Jeżeli zapytasz jakąkolwiek dziewczynę, która chociaż raz była hostessą, odpowie, że to zajęcie, które nie jest takie proste i wcale nie każda ładnie wyglądająca dziewczyna się do niego nadaje. Przede wszystkim praca jako hostessa wymaga wytrzymałości fizycznej. Hostessy stoją w supermarketach nawet po kilkanaście godzin, promując produkty. Czasem są zobowiązane, aby ich standy były zlokalizowane w pobliżu wielkich lodówek, ponieważ wtedy klienci najszybciej mogą sięgnąć po najnowszy jogurt.

Co jest ważne w pracy hostess?

Kolejną bardzo ważną sprawą jest odpowiednie podejście do klienta; uprzejmość, życzliwość, to główne cechy hostess. Te zadania mogą wydawać się proste. Tak to prawdą: bycie hostessą zaczyna się od promowania produktów w supermarketach, ale w miarę zdobywania doświadczenia hostessy otrzymują lepsze propozycje współpracy. Mogą to być zlecenia lepiej płatne, w lepszych warunkach czy w ogóle w innych charakterze. Hostessy nie tylko obsługują supermarkety.

Gdzie hostessa może zabłysnąć?

Lepszą opcją są targi, pokazy czy bycie zatrudnioną w agencji eventowej, która pracuje dla dużych firm. Mogą wtedy obsługiwać imprezy firmowe, gale, rozdania nagród. Wtedy hostessa uświetnia takie imprezy swoja obecnością, rozdaje drinki, rozkręca zabawę, zachęcając gości do brania udziału w konkursach. A więc istnieje ścieżka kariery dla hostess.

A co ze starszymi hostessami?

Zazwyczaj hostessy, które ze względu na wiek nie dostają zleceń, wykorzystują swoje doświadczenie i zakładają własne agencje. Znają cały know-how i mogą z powodzeniem prowadzić swój własny biznes. To całkiem niezła ścieżka kariery. Jak widać po przeczytaniu tego artykułu, bycie hostessami nie jest proste. Praca jest ciężka.