Najlepsze kleje do styropianu

Klej do styropianuStyropian jest mocno powszechnym materiałem izolacyjnym, używanym przede wszystkim do ocieplania ścian, podłóg, w innych przypadkach także sklepienia. Do zamontowania styropianu używa się specjalnych klejów i kołkowania.

Występuje nieco sposobów kładzenia zaprawy klejowej. Jedną z nich jest metoda zwykle zwana techniką na tzw. „placki”. Klej w tym wypadku układany jest miejscami: na same rogi płyty styropianowej oraz na środek. Jednakże bardzo rekomendowaną i wydajną metodą jest „pasmowo-punktowa”. Kanty smarujemy w całości klejem (około 5 cm), a na środku kładziemy parę placków zaprawy odpowiadającej wielkości dłoni (5-6 cm). Nalożałoby pomalować wewnętrzną stronę płyty styropianowej około 40%. Metoda ta przeciwdziała dostawaniu się powietrza pod płytę.
Materiały budowlane Modele:
pianka poliuretanowa – jej zaletami są z pewnością: dogodna i oszczędzająca czas aplikacja, dogodna w użyciu, wydajność, pianka jest od razu gotowa do użycia, dzięki czemu nie tracimy cennego czasu na rozrobienie zaprawy i oszczędzamy czas. Stosowana do klejenia styropianu, waty szklanej, jak również drewna, okien, drzwi, poręczy.
Kleje rozpuszczalnikowe mają znaczącą moc wiązania i rewelacyjną przyczepność. Czas w jakim schną to 20-40 minut. Stosowane do klejenia płyt styropianowych, kasetonów. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku.
kleje dyspresyjne-jednokomponetowe, rozpuszczalnikiem jest woda. Nie wydzielają substancji uciążliwych dla zdrowia. Czas schnięcia to 30 minut. Stosowane do płyt styropianowych lub wełny mineralnej.

Godnymi polecenia są kleje:
– illbruck PU010
– Kreisel Lepstyr 210: opakowanie 25 kg – cena ok. 18 zł
– klej Kombi S: opakowanie 25 kg – cena ok. 20 zł
– Ceresit ZS: opakowanie 25 kg – cena ok. 20 zł
– Poliuretanowy klej do styropianu Ceresit CT 84: pojemność 850 ml – cena ok. 35 zł
– Tytan EOS: cena ok. 35 zł
– Atlas Stopter K-20: opakowanie 25 kg – cena ok. 36 zł
– Dryvit Dryocoat: opakowanie 25 kg – cena ok. 40 zł
Klej do styropianu 28A Soudal: opakowanie 5 kg – cena ok. 46 zł

Dodaj komentarz