Ustawa śmieciowa ? co zmienią znowelizowane przepisy?

kosze na śmieciZ roku na rok produkujemy coraz więcej śmieci.

Na co dzień być może nie zdajemy sobie z tego sprawy ? gdy nasze kosze na śmieci są pełne, po prostu je opróżniamy i nie przywiązujemy do tego jakiejś większej wagi. Tymczasem gospodarowanie odpadami komunalnymi staje się bardzo palącą kwestią ? nie ma co liczyć na to, że śmieci będzie ubywać, nic z tego.

Ustawa śmieciowa 2013, która w znowelizowanej formie zacznie obowiązywać od początku lipca bieżącego roku, ma na celu uporządkowanie pewnych kwestii.

Z zapisów tych wynika, że opłaca cię być ekologicznym ? jeśli ktoś ma kosze na śmieci przeznaczone na różne rodzaje odpadów, będzie płacił mniej.

Tak więc segregowanie odpadów, do którego wielu Polaków podchodzi dość sceptycznie, zacznie się w końcu kalkulować. Ustawa śmieciowa 2013 ma też na celu m. in.: ograniczenie liczby dzikich wysypisk, które w naszym kraju są niestety prawdziwą zmorą. Można odnieść wrażenie, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co robią, kiedy wywożą swoje śmieci do lasów.

W tym momencie Polacy już mają dosyć swoich obowiązków jak również kosztów związanych z wywożeniem śmieci. Jeśli sytuacja nie przestanie się zmieniać, to mogą nawet rozpocząć się protesty. Oby jednak nigdy do takiej sytuacji nie doszło. Polska powinna być krajem czystym, a my wszyscy powinniśmy się zaangażować w uzyskanie właśnie takiego efektu.