Hotele w centrum stolicy

atrakcje WarszawyWarszawa – miasto, w którym swoja młodość przeżyli zasłużeni Polacy mianowicie Maria Skłodowska Curie i Fryderyk Chopin, prężnie się rozwija każdego roku. Już dzisiaj ktoś, kto nie był w Warszawie od kilkunastu lat może miasta po prostu nie poznać.

Ogromne tereny zielone, cała masa szlaków, parków i chodników spacerowych a także tras rowerowych. Odnowione i bardzo dobrze wyeksponowane zabytki a także współczesne centrum z drapaczami chmur.

Oprócz tego Warszawa to dzisiaj jedno z większych centrów turystycznych. Ogromna ilość pomników historii i miejsc ciekawych, orientacja władz na turystykę i serwis przyjezdnych, jak również organizacja Mistrzostw Starego Kontynentu w piłce nożnej EURO2012 powoduje, że popularność turystyczna w stolicy ma kierunek wzrostowy.

Co jeszcze wpływa na rosnącą popularność Warszawy jako ośrodka turystyki?

Nie byłoby przyjezdnych gdyby nie doskonale funkcjonujące zaplecze noclegowo-hotelowe. Warszawa posiada nowoczesną bazę noclegową oraz apartamenty i pokoje hotelowe każdego standardu w atrakcyjnych miejscach. Wybierając lokalizację obiektu hotelowego w Warszawie opłaca się zwrócić uwagę na usytuowanie i dostęp do środków komunikacji miejskiej takich jak metro, przystanki autobusowe i tramwajowe. Komunikacja to niestety nieustannie pięta achillesową Warszawy. Miasto zaliczane jest do w najwyższym stopniu przeciążonych komunikacyjnie i zakorkowanych w Europie.

Sprawdź co warto zwiedzić w Warszawie, czyli najbardziej spektakularne punkty warszawskiej metropolii:

Zamek Królewski ? dostojny, znajdujący się w samym centrum, przez budynkiem na placu stoi słynna Kolumna Zygmunta, z pod zamku roztacza się przepiękny widok na Pragę, Wisłostradę i Stadion Narodowy.

Pałac Kultury i Nauki ? niegdyś samotny warszawski wysokościowiec, po dzień dzisiejszy bezapelacyjnie najwyższy, jednakże pod względem wyglądu przyćmiewają go nowoczesne wieżowce postawione lub budujące się naokoło

Park Łazienki ? uroczy i nietuzinkowy Park Królewski z licznymi monumentami przyrody, piękną oranżerią i słynną pomarańczarnią, jak również słynnym Pałacem na Wodzie, idealne miejsce wypoczynku i przechadzek

Stadion Narodowy ? najnowocześniejszy stadion Europy, wykonany w barwach biało-czerwonych, kapitalnie widoczny praktycznie z każdego punktu w centrum miasta

Centrum Nauki Kopernik usytuowane na Powiślu ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 zaraz przy trasie Wschód-Zachód, interakcyjna, olbrzymia, świetnie doposażona aula zabaw i eksperymentów fizycznych, chemicznych i mechanicznych, fantastyczne miejsce dla młodzieży szkolnej sprzęgające edukację z rozrywką.

Muzeum Powstania Warszawskiego ? budynek zadumy i poznania w detalach tego co stało się w Warszawie podczas powstania. Poruszające i chwilami przytłaczające, bardzo dobrze zaplanowane i wyposażone miejsce gdzie można zgłębić wszelkie arkana ogromnego zrywu.